KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16306400
nr 1630 6400
Elin Höglund-Svanholm
(1914-2010), Sverige
Oljemålning, Kyrkointeriör. Signerad. Olja på duk, 46x40 cm, yttermått inklusive ram: 58x53 cm
Elin Höglund-Svanholm, svensk bildkonstnär född 1914, död 2010.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 1 juli 2024
kl 19:34:10
28/6 21:33:08
Elin Höglund-Svanholm
Läs mer om Elin Höglund-Svanholm